Web HostingYazılım

Opencart Kullanıcı Şifresi Sıfırlama

Ücretsiz e ticaret yazılımları arasında en çok kullanılan yazılımlardan birisi opencart´tır. Opencart gerek kaynak fazlalığı ve gerekse kullanım kolaylığı nedeniyle çok sık terih edilmektedir. Bu yazımızda sizlere opencart olarak kurulmuş sitenizin yönetim paneli şifresini nasıl yenileceğinizi belirteceğiz.

Yönetim paneli şifrenizi unutmanız durumunda şifrenizi değiştirmenin en hızlı yolu veritabanınıza girerek yeni şifrenizi belirlemek olmalıdır. Hiç yazılım bilginiz olmasa bile phpmyadmin üzerinden veritabanınıza bağlanarak bir kaç işlem ile hızlı bir şekilde şifrenizi değiştirmeniz mümkündür.

Sizde yönetim paneli şifrenizi unuttuysanız aşağıdaki adımları takip ederek opencart yönetim paneli şifrenizi sıırlayabilirsiniz.

  1. Hosting hizmetiniz üzerinden Phpmyadmin ile veritabanınıza bağlanın.
  2. Opencart tablolarınız arasında yer alan “user” tablosuna tıklayın.
  3. Açılan sayfada şifresini sıfırlamak istediğiniz kullanıcının düzenle butonuna tıklayın.
  4. Yeni şifrenizi password alanın karşısındaki kutucuğa yazın.
  5. İşlev bölümünde yer alan açılır menüden “md5” seçeneğini seçin.
  6. Son olarak kaydedin.

İşte bu kadar artık opencart yönetim panelinize yeni belirlediğiniz şifre ile giriş yapabilirsiniz. Şifre belirleme sırasında hatalı bir işlem yapmanız durumun tekrar aynı işlemi yaparak şifrenizi tekrar değiştirebiirsiniz.

Etiketler

Melibera

Melibera Web Hizmetleri 2014 yılında kurulmuş ve müşterilerine çözüm ortaklığı sağlayan bir kuruluştur. Alanında uzman kişilerin bir araya gelerek birbirleri ile dayanaşarak ilerlettiği Melibera, İlerleyen dönemlerde yükselişini arttırmak ve sektörün öncülerinden olmak istemektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir