Server

Plesk Panel Mail Şifreleri Nasıl Bulunur?

Plesk panel kurulu sunucularınız üzerinde SSH bağlantısı sağlayabilmekteyseniz SSH üzerinden sunucu üzerinde açılan tüm mail adreslerinin şifrelerini görüntüleyebilir, Seçtiğiniz mail adresine ait mail şifresini görüntüleyebilir yada bir domaine ait tüm mail adreslerinin şifrelerini görüntüleyebilirsiniz.

Plesk panel kurulu sunucularınız üzerinde tek komutla tüm mail adreslerinin şifresini, Tek bir mail adresinin şifresini ve bir domaine ait tüm mail adreslerinin şifresini bulabilmeniz için aşağıdaki komutları kullanabilirsiniz.

Plesk Panel üzerinde tüm mail adreslerinin şifreleri nasıl bulunur?

Aşağıdaki komut üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadan uygulamanız yeterlidir. Komutu girip enter tuşuna bastığınızda sunucu üzerinde yer alan tüm mail adreslerinin şifresi sırası ile ekrana gelecektir.

 /usr/local/psa/admin/bin/mail_auth_view

Plesk Panel Üzerinde bir mail adresine ait şifre nasıl bulunur?

Aşağıda yazmış olduğumuz komut üzerinde bilgi@melibera.com mail adresi yerine hangi mail adresinin şifresini bulmak istiyorsanız onu yazmanız yeterlidir. Komutu SSH üzerinde yazarak enter tuşuna bastığınızda mail adresinin şifresi karşınıza gelecektir.

 /usr/local/psa/admin/bin/mail_auth_view | grep "bilgi@melibera.com"

Plesk Panel Üzerinde bir domaine ait mail şifreleri nasıl bulunur?

Aşağıda yazmış olduğumuz komut üzerinde melibera.com yerine mail şifrelerini bulmak istediğiniz domaini yazmanız yeterlidir. Komutu SSH üzerinde yazarak enter tuşuna bastığınızda mail adresinin şifresi karşınıza gelecektir.

 /usr/local/psa/admin/bin/mail_auth_view | grep "melibera.com"
Etiketler

Melibera

Melibera Web Hizmetleri 2014 yılında kurulmuş ve müşterilerine çözüm ortaklığı sağlayan bir kuruluştur. Alanında uzman kişilerin bir araya gelerek birbirleri ile dayanaşarak ilerlettiği Melibera, İlerleyen dönemlerde yükselişini arttırmak ve sektörün öncülerinden olmak istemektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.