Wordpress

WordPress Bakım Modunda Kalması

Merhabalar,

Bu olay az önce bir tema yüklerken başıma geldi. Öncelikle şunu belirteyim; WordPress üzerinde bir değişiklik yaptığınızda örneğin; Tema yüklerken o dosyalar yüklenene kadar sitenizin sayfalarında bakım modundayız yazısı gözükür. Bazı durumlarda bu yazı takılır kalır.

Bu gibi durumlarda yapabileceğiniz üç çözüm vardır, Bunlar;

1. 5-10 dakika kadar beklerseniz bu sorun çözülecektir kendi kendine.

2. FTP den bağlandığınızda wordpress ana dizininizin olduğu klasörde “maintenance” isimli bir dosya vardır. Bu dosya bakım modunda olduğunda oluşan bir dosyadır. Bu dosyanın adını değiştirebilir yada silebilirsiniz. Ve artık siteniz normal haline dönecektir.

3. WordPress ana dizininde maintenance isimli dosya yok ise; Bu gibi bir durumda wordpress dosyalarınızı yeniden ftp den aktarın. Ve eski dosyalarınızın üzerine yazın ancak config.php dosyasının yedeğini alarak yapın bu işlemi ve config.php dosyasını geri yükleyin.

İşte bu kadar artık sorununuz çözüldü.

Etiketler

Melibera

Melibera Web Hizmetleri 2014 yılında kurulmuş ve müşterilerine çözüm ortaklığı sağlayan bir kuruluştur. Alanında uzman kişilerin bir araya gelerek birbirleri ile dayanaşarak ilerlettiği Melibera, İlerleyen dönemlerde yükselişini arttırmak ve sektörün öncülerinden olmak istemektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.