ServerWeb HostingWindows

İİS Yeniden Başlatma Nasıl Yapılır?

Windows sunucular üzerinde web sitesi yayını yapmak için İİS kurulumu yapmanız gerekmektedir. İİS Servisinizin durdurulması, Başlatılması yada yeniden başlatılması için kullandığınız bir hosting kontrol paneli varsa hosting kontrol paneli üzerinden işlem yapabilirsiniz. Hoosting kontrol paneli kullanıyorsanız yada yinede bu işlemi kendiniz gerçekleştirmek istiyorsanız CMD üzerinden tek satırlık kod ile durdurma, başlatma ve yeniden başlatma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

İİS Servisini durdurma başlatma ve yeniden başlatma işlemleri için aşağıdaki komutları uygulayabilirsiniz.

1. Sunucunuza administartor erişimi sağladıktan başlat menüsüne CMD (command prompt) yazarak yönetici olarak çalıştırıyoruz.

2. İİS Servisi Durdurma Komutu

iisreset /stop

3. İİS Servisi Başlatma Komutu

iisreset /start

4. İİS Servisi Yeniden Başlatma Komutu

iisreset /restart

Komutları uyguladıktan sonra İİS boyutunuza göre işlem biraz zaman alabilir. İşlem tamamlanana kadar herhangi bir komut uygulamadan bekleyiniz.

Etiketler

Melibera

Melibera Web Hizmetleri 2014 yılında kurulmuş ve müşterilerine çözüm ortaklığı sağlayan bir kuruluştur. Alanında uzman kişilerin bir araya gelerek birbirleri ile dayanaşarak ilerlettiği Melibera, İlerleyen dönemlerde yükselişini arttırmak ve sektörün öncülerinden olmak istemektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.