Web Hosting

Cpanel Ekstra FTP Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Merhaba,

Çoğu zaman çeşitli nedenlerden dolayı FTP şifremizi 2. ve hatta 3. şahıslara vermek zorunda kalabiliriz. Ancak bir çok web sitesi sahibi bu işlem için karşısında ki kişiye güvenememektedir. Veya kişisel dosyalarınıda Hosting hizmetinin FTP´sinde barındırdığından dolayı şifresini verememektedir. Bu nedenle Ekstra FTP ihtiyacı doğmaktadır.

Oluşturmuş olduğunuz yeni FTP hesabı sayesinde ekstra bir güvenlik önlemi almış olabilir ve karşınızda ki kişinin yetkilerini sınırlandırarak kişisel dosyalarınızı ulaşamayacağı bir dizine alabilir yada public_html dizini ile yetkisini sınırlandırabilirsiniz.

Ekstra FTP hesabı oluşturmak için öncelikle cpanele giriş yapıyoruz ve ardından “FTP Hesapları” bölümünü aşağıda yer aldığı gibi dolduruyoruz.

Oturum açma: Yeni FTP kullanıcımızın adını yazıyoruz.

Şifre – Şifre Tekrar: Güçlü bir şifre belirliyoruz.

Dizin: Hangi dizinde yetki sahibi olacağını belirliyoruz.

Kota: Kota beeliyoruz yada sınırsız yapabiliriz.

FTP Hesabı oluşturma
Etiketler

Melibera

Melibera Web Hizmetleri 2014 yılında kurulmuş ve müşterilerine çözüm ortaklığı sağlayan bir kuruluştur. Alanında uzman kişilerin bir araya gelerek birbirleri ile dayanaşarak ilerlettiği Melibera, İlerleyen dönemlerde yükselişini arttırmak ve sektörün öncülerinden olmak istemektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.