Windows

Programsız Windows Otomatik Kapatma

Merhaba,

Çok nadirde olsa işimize yarayan (En azından benim işime yarayan) bir konudan bahsetmek istiyorum bu yazımda sizlere. Bilgisayar başında uyuya kalan biri iseniz, Bir program yada oyun indirdikten sonra bilgisayar başında olmasanız bile bilgisayarınızın kendi kendini güvenli bir şekilde kapatmasını istiyorsanız veya kendinize zamanlar tanıyorsanız ve zaman dolduğunda bilgisayarınızın otomatik olarak kapanmasını istiyorsanız birazdan size vereceğim komut ile bunların hepsini yapmanız çok kolay olacaktır.

Evet öncelikle Komut istemini açıyoruz. (Başlat > Cmd yada Başlat > Çalıştır > Cmd) ardından aşağıda yer alan komudu giriyoruz ve enter tuşumuza basıyoruz.

shutdown -s -t 12000

Ve hepsi bu kadar işte bu kadar işte artık bilgisayarımız 12000 saniye sonra kendi kendini kapatacak. Burada yer alan “12000” yerini biz kendi istediğimiz saniyeyi yazabiliriz.

Not: Bu işlemi windows sunucularınızda veya kişisel bilgisayarlarınızda yapabilirsiniz.

Etiketler

Melibera

Melibera Web Hizmetleri 2014 yılında kurulmuş ve müşterilerine çözüm ortaklığı sağlayan bir kuruluştur. Alanında uzman kişilerin bir araya gelerek birbirleri ile dayanaşarak ilerlettiği Melibera, İlerleyen dönemlerde yükselişini arttırmak ve sektörün öncülerinden olmak istemektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.