X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Google ADS

AnasayfaGoogle ADS

Google ADS (Adwords)

Dijital dünyada yaşanan hızlı değişimler ve gelişmeler, hem kişileri hem de firmaları bu alanda aktif olmaya zorladır. Birçok girişimci ruhlu kişi, dijital dünyanın avantajlarını önceden görerek kendilerine web site kurma yoluna gitti. Bununla birlikte günümüzde hala firmalar ve kişiler bu dünyada kendilerine yer edinme çabasını sürdürüyor. Ancak bu alanda rekabet bütün bir hızla devam ediyor. Yeni dönemde dijital dünyada yer edinebilmek için artık sadece web site kurmuş olmak yeterli olmuyor. Bununla birlikte web sitenin müşteriye kolayca gösterilmesi ve onların sitenizi görüp ziyaret etmesi de önemlidir. Bunun içinde günümüzde farklı birçok yöntemden yararlanılıyor. Google Adwords sistemi, web sitenizin müşteriye gösterilmesinde son derece önemli bir yöntemdir. İşletmelerinizin ürün ve hizmetlerini pazarladığınız web siteleriniz bu sistem sayesinde kullanıcılar tarafından çok daha hızlı şekilde keşfedilir.

 

Google Adwords Gelişimi Nasıldır?

Yüz binlerce kullanıcının bulunduğu internet dünyasında birtakım arama motorları vardır. Bu arama motorları üzerinde Google en fazla kullanılanıdır. 1998 yılında kurulan Google, dakika bazında ortalama 2 milyon insanın arama yaptığı bir platformdur. Bu platform Türkiye’de en yüksek kullanılma oranına sahiptir. Teknolojinin sürekli olarak gelişmesi Google’ın da kendini geliştirmesine olanak tanımıştır. Bu arama motoru her geçen dönem kullanıcılarına yeni alternatifler sunmaya devam ediyor. Bunlardan birisi de Google Adwords sistemidir. Bu sistem 2000’li yıllarda kullanılmaya başlandı. İnternet ortamında bulunan tüm bilgiler, ürün ve hizmet satışları bu uygulama ile daha da fark edilir bir boyut kazandı denilebilir. 

 

Google Adwords Kimlere Hizmet veriyor?

Google Adwords sistemi kullanılmaya başladığı ilk andan itibaren internet kullanıcılarına birçok bakımdan kazandıran bir sistem olmuştur. Bu sistem küçük, orta ve büyük tüm işletmeler tarafından kullanılmaktadır. Bununla birlikte bireysel olarak bir internet siteniz var ise o sayfa için de bu sistemin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bu sistemin bir parçası olmayı başardığınızda sizin için hedef kitle belirlemesi yapılır. Bu hedef kitlenin tüm ara sorgularını ve hangi konularda arama yaptıkları belirlenir.

Tüm bu bilgiler ışığında da yaptığınız çeşitli çalışmalar ile kullanıcıların dikkatini yüksek oranda çekme imkanı bulabilirsiniz. Google Adwords sistemi, anlaşmalı olduğu tüm web sitelerinde sizin sitenizin reklamlarını gösterir. Reklamlarınızın gösterildiği sayfalarda bulunan ziyaretçilerin ilgi odağında bir reklam sunmuşsanız bu kullanıcıyı direkt sitenize çekebilirsiniz. Bu da ziyaretçi trafiğinin artmasını sağlar. Bu uygulamanın en önemli özelliği sizin web sitenizden haberdar olanları değil de haberdar olmayanların sitenize ulaşmasını sağlar. Kısacası web siteniz için yeni müşteri portföyü oluşturmanıza önemli bir destek sağlar. Dijital dünyada geniş kitleye hizmet veren firmamız bu sitemi kullanmanızda sizlere önemli destekler sunuyor.

 

Google Adwords Kullanırken Önem Verilmesi Gereken Konular

Firmamız tarafından verilen Google Adwords sistemi sayesinde çok geniş kitlelere hitap edebilme imkânı bulabilirsiniz. Ancak bu hizmeti alırken de dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Öncelikle iyi bir bütçe planlaması yapmanız gerekir.
  • Yüksek başarı için anahtar kelime analizinin çok iyi yapılmasına özen gösterilmelidir.
  • Müşteri çekmeye odaklı bir çalışma yapılmalıdır.
  • Açılan sayfaların iyi şekilde kontrol edilmesi gerekir.
  • Arama ve görüntülü reklam ağlarını çok iyi kullanmak gerekir.
  • Sonuçları daima kontrol etmek, analizden geçirmek ve buna göre çalışmalar yapmak önemlidir.
  • Yer hedeflemesi konusunda iyi çalışma yapılmalıdır.

Tüm bu detaylar büyük bir profesyonellik gerektirir. Ancak web sitelerin yüksek bir başarı elde edebilmesi için de son derece önemlidir. Firmamız da bu alanda son derece yüksek standartlarda hizmetler sunmaktadır.

 

Google Adwords Avantajları Neler?

Google Adwords günümüzde birçok web site tarafından kullanılan bir sistemdir. Bu sistemin birçok faydasının bulunması tüm web site sahiplerinin bir hayli ilgisini çekti denilebilir. Google Adwords sistemi sayesinde son derece geniş müşteri kitlesine ulaşma imkânı bulabilirsiniz. Dijital dünyada farklı sitelerde gezinti yapan kullanıcıların kısa sürede dikkatini çekebilir ve bu kitlelerin kendi sitenize gelmelerini sağlayabilirsiniz.

Google Adwords sistemi aracılığı ile bir anda ziyaretçi kitlenizi arttırma olanağı elde edebilirsiniz. Firmamız sizlere bu konuda yüksek standartlarda destekler veriyor. Bu çalışmalar yapılmadan önce sizin için hedef kitle ve anahtar kelime çalışmaları yapıyoruz. Bu şekilde potansiyel müşteri adaylarınızın internet üzerinde ki aramalarına göre uygun bir plan hazırlıyoruz.

Kullanıcıların sitenize yönlendirilmesi için de Google Adwords reklam çalışmalarını başlatıyoruz. Yapılan tüm çalışmalar ve reklamlar Google Adwords ile anlaşmalı olan web sitelerde belirli periyotlarda gösterilmeye başlanıyor. Bu şekilde sizin potansiyeli müşteri adaylarınız reklamları görerek sitenize yöneliyorlar. Son derece etkili çalışmalardır.

 

Google Adwords Nasıl Kullanılmalıdır?

Google Adwords rastgele kullanılabilecek sistemlerden değildir. Bu sistemin kullanılabilmesi için mutlaka profesyonel destek alınması gerekiyor. Firmamız birçok müşterisi için son derece etkili kolan Google Adwords çalışmaları yapmıştır. Bu sistem üzerinden reklam yayını yaparken mutlaka bir hesap kurulumu gerçekleştirmek gerekiyor. Daha sonra teknik gereksinimlerin en iyi şekilde karşılanmasına özen gösterilmelidir. Farklılık yaratması beklenen çeşitli reklamlar, görseller ve içerikler hazırlanmalıdır. Bu çok önemli bir detaydır. Eğer müşterinin dikkatini çekmeyi başaramazsanız reklam çalışmalarınız da boşa gidecektir.

Hesaplarınızın en iyi şekilde yönetilmesine önem vermelisiniz. Bu gün geçtikçe gelişme gösteren rekabet dünyasına ayak uydurmak açısından son derece önemlidir. Düzenli olarak sistemi takip etmeli ve rakiplerinizin durumu hakkında da analizler yapabilmelisiniz. Raporlama yapmaya özen göstermeli ve her türlü yenilikten haberdar olmalısınız. Bunların hepsi uzmanlık gerektiren konulardır. Eğer Google Adwords sistemi hakkında yeterli bir bilgiye sahip değilseniz bu alanda yüksek bir başarı elde edebilmek için firmamızdan destek alabilirsiniz.

 

Google Adwords Alanında Neden Profesyonel Destek Almalısınız?

Google Adwords sistemi birçok web site sahibi tarafından bireysel olarak da kullanılabilen sistemler arasında yer alır. Ancak son derece karmaşık bir yapısının bulunması ve başarı için kusursuz çalışma yapılması bu alanda profesyonel firmalarla çalışmayı gereklilik haline getiriyor. Firmamız sizlere bu alanda ihtiyaç duyduğunuz en iyi kalitede çalışmalar gerçekleştiriyor.

Standartları son derece yüksek olan bu çalışmalar sayesinde web siteniz arzuladığınız başarıyı daha kolay yakalama imkânı buluyor. Google Adwords ayrıcalıklarından yararlanmak sizlere her zaman çok yüksek getiriler sunuyor. İyi bir kontrol sistemi ve bu kontrollere bağlı olarak gerçekleştirilen optimizasyonlar sayesinde son derece başarılı bir web siteye sahip olabilirsiniz. Firmamız sizin yerinize tüm işlemleri son derece detaylı bir şekilde yapıyor.

Google Adwords çalışmaları sırasında arama ağı reklamları, görüntülü reklamlar, video reklamlar ve uygulama reklamları gibi reklam modellerini kullanıyoruz. Bu reklam modellerinden hangisi size daha uygun ise onu çalışmaya dâhil ediyoruz. Bunun için de öncelikle işletmeniz hakkında detaylı bilgiler ediniyoruz ve sizin için bir müşteri potansiyeli oluşturuyoruz. Kullanılacak olan reklam modelinin hedef kitlenizin yapısına çok uygun olması gerekiyor. Dijital dünyada sağlam bir yer edinmek isterseniz firmamızın sunduğu hizmet avantajlarından her zaman en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Hizmet standartlarımız son derece yüksektir.


Top