X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

AnasayfaHizmet ve Kullanım Sözleşmesi
  1. Taraflar

1.1: Bu sözleşme melibera.com üzerinde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan melibera.com (melibera.com olarak anılacaktır) ile Yeni müşteri kaydı bölümünde detayları ile belirtilen kişi/kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında melibera.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin(Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

 

  1. Konusu

2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında, kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında melibera.com´a ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

 

  1. Sorumluluklar

3.1: melibera.com, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile melibera.com ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme şekli, KDV farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler melibera.com tarafından bildirilecektir.

3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra melibera.com, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp kullanıcı adları, şifrelerini ve sunucu hizmeti aldıysa sunucu bilgilerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde melibera.com tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting ve sunucu hizmetinden faydalanırken melibera.com tarafından yayınlanan her türlü ihtar ya da bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz. 

3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.6: Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, doküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan melibera.com'a herhangi bir kusur iletilemez.

3.8: melibera.com sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. melibera.com kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya melibera.com'un kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. melibera.com hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silme hakkına sahiptir.

3.9: melibera.com, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Melibera.com üzerinde sağlanan hizmetlerin yedekleri düzenli olarak alınsa da verilerin doğruluğu, güncelliği ve geri yükleme işleminde hizmetin eskisi gibi çalışacağını garanti etmez. Hizmet detaylarında belirtilmediği sürece yedek alma zorunluluğu müşteriye aittir.

3.10: melibera.com, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domainin sahibi müşteridir. melibera.com bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.

3.11:  Müşteri,  limitsiz web hosting çözümlerinde web alanını sadece web sitesi için kullanılabilir, web sitesinin üreteceği trafik veya üreteceği dosyalar limitlenmez. Ancak web hosting kavramına aykırı olarak, dosya barındırma (File Hosting), dosya paylaşımı (File Sharing), FTP Hosting veya dosya arşivleme amaçlı bir kullanıma izin verilmemektedir. Bu kapsama giren dosyalar tarafımızdan silinebilir veya hesap kullanım dışı bırakılabilir.

  1. Süre

4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından melibera.com'a iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. ( ücret hususunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

 

  1. Ücret

5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

5.2: Melibera.com önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Ücret fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise belirtilen banka hesap numaralarına veya melibera.com'a elden ödemekle yükümlüdür.

5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda melibera.com, kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.6: Melibera.com, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

5.7 : Domain, SSL sertifikaları, ve sunucu hizmetlerinde ( co-location , dedicated , sanal sunucular ) geri ödeme yapılmaz. Melibera.com´dan minimum 1 aylık hizmet alınabilir. Sanal Sunucu – Fiziksel sunucu arası geçiş taleplerinde mevcut sanal sunucu kalan süresi yeni alınacak hizmete etki yapmamaktadır

5.8: Melibera.com kiralık sunucu ve paylaşımlı sunucu hizmetlerinde iade yapılamaz. Sunulan hizmetin kurulum ve yoğun destek gerektiren hizmetler olması sebebi ile iade seçeneği bulunmamaktadır. Web hosting hizmetlerinde iade süreci ve değerlendirmesi 15 gün´dür. Hosting hizmet yenilemelerinde ise iade garantisi sunulmamaktadır.

5.9: Melibera.com'un uyguladığı kampanyalar, aksi bir durum web sitesi veya forumlar üzerinde belirtilmedikçe mevcut müşterileri kapsamamaktadır.

5.10: Melibera.com'un sağladığı hizmetlerde geri ödeme güvencesi vermektedir. Ödeme tarihinden sonraki 15 gün içinde müşterinin her zaman geri ödeme isteme hakkı saklıdır. Bu durumda müşterinin bu hizmeti kötüye kullanıp kullanmadığı incelenerek işlem yapılır.

 

  1. Askıya alınma

6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı melibera.com, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp ve sunucu hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2: Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp ve sunucu erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

6.3: Sunucu üzerinde site başına en fazla CPU ve RAM kullanım oranı %20 'dir . %20 'u geçen kullanıcı hesapları ilk uyarının ardından askıya alınır.

6.4: Sunucularımızda (Sanal sunucu, Dedicated ve Hosting), RADYO, TV yayını ile tüm streaming uygulamaları (ses ve görüntü iletimi) yasaktır.

6.5: Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Dosya ve Klasör yazma izinlerinden (Chmod 777) kaynaklanabilecek ya da yazılımınız ile ilgili herhangi bir konuda, hiçbir şekilde firmamız sorumlu tutulamaz.

6.6: Sunucularımız üzerinden SPAM (izinsiz e-posta gönderimi) yapılması kesinlikle yasaktır. Bununla birlikte, sunucularımızda barınan herhangi bir web sitesi hakkında, uluslararası SPAM kuruluşları (SPAMHAUS, Spamcop, vb.) tarafından spam yapıldığına dair uyarı gelmesi veya böyle bir işlemin tarafımızdan tespit edilmesi halinde, ilk uyarının ardından, ilgili web sitesine veya sunucuya erişim durdurulur.

6.7: Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. Bu içeriğe; Hack, Crack, Warez, Adult(Pornografik içerikler) ve MP3 içerikleri ile, örf ve ananelerimize, ahlak kurallarımıza muhalif olan tüm içerikler dahildir.

6.8: Melibera.com etik olarak uygun görmediği hizmetleri sonlandırma hakkını sabit tutar.

6.9: Süresi sona eren alan adına erişim durdurulur ve ilgili alan adını yöneten kuruluşun belirlediği süre içerisinde aktivasyon bedeli ödenerek tekrar yenilenebilir.

6.10: Ödemesi geciken hizmetlerde melibera.com´dan aktivasyon ücreti talep edilmesi durumunda; talep edilen aktivasyon ücretini müşteriden talep edecektir.

 

  1. Fesih

Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde ya da iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, melibera.com hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.

 

  1. İletişim ve bilgi adresleri

8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3: Melibera.com sözleşme süresi içinde müşteriye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı ya da kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

  1. Ücretin ödenmesinde temerrüde düşülmesi

9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır.

9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için melibera.com'un dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde melibera.com'un teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

  1. Yetkili mahkeme ve icra daireleri

10.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 10 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. siparişin internet ortamında melibera.com'a gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). melibera.com gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

10.2: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.


Top