Telefon

S3 Downloading Modunda Kalması

Merhabalar, Bu bizim geçen gün yaşadığımız ve bir kaç araştırma yapmamızı gerektiren bir sorundu. Ve bende bugün bu sorunun çözümü hakkında bir iki şey yazmak istedim. Genelde Samsung Galaxy “S” serilerinin hepsinde görünen bir yazıdır bu. Telefonu açtığınıda ekranınızda “dowloading do not turn off target !!” Diye bir yazı ve yeşil android simgesi olur ekranınızda. Dakikalarca bekleseniz bile gidecek bir yazı değildir bu boşuna bekleyerek zaman kaybetmeyin.

Bu hatanın 2 sebebi vardır;

Birincisi bir şeyler yüklemişnizdir ve telefon onu kurmaya çalışıyordur. Ne kadar beklerseniz bekleyin bu kurulum işlemini yapmayacaktır. Sizin burada yapmanız gereken telefonu bilgisayara bağlayarak samsung kies programını çalıştırıp telefonunuzu bilgisayara tanıtmaktır. Ardından o yapmaya çalıştığı yüklemeyi iptal edebilir veyahut manuel olarak kendiniz yükleyebilirsiniz. Ardından telefonunuz sorunsuz bir şekilde açılacaktır.

İkincisi; Telefonunuzu açarken yükleme moduna almış olabilirsiniz. (Açma tuşu ve ses açma tuşuna basılarak alınır.) Eğer sorununuz buysa telefonunuzu kapatın ve tekrar açarken açma tuşu ve ses açma tuşuna basınız. Baktınız ki işe yaramıyor bataryanızı çıkarın ve bir kaç saniye bekleyin ardından tekrar takarak telefonunuzu çalıştırın. Açıldığında sorunun çözüldüğünü göreceksiniz. Yine aynı hatayı veriyorsa bataryayı çıkarıp yaklaşık 30 saniye kadar daha bekleyin.

İşte bu kadar. 🙂

Etiketler

Melibera

Melibera Web Hizmetleri 2014 yılında kurulmuş ve müşterilerine çözüm ortaklığı sağlayan bir kuruluştur. Alanında uzman kişilerin bir araya gelerek birbirleri ile dayanaşarak ilerlettiği Melibera, İlerleyen dönemlerde yükselişini arttırmak ve sektörün öncülerinden olmak istemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.